Як зменшити витрату газу на опалення в приватному будинку або іншого виду палива – кращі рекомендації
1. Кращий спосіб заощадити на опаленні – це використання різних заощадливих джерел:
- теплі підлоги дають можливість отримати більш продуктивну віддачу енергії від теплоносіїв;
- для малих будівель дієвий в плані економії фундамент, який створений на базі утепленій шведської плити;
- встановлені теплові насоси принесуть економічний ефект дуже швидко;
- сонячні колектори економлять до 20% витрат в холодні періоди.
2. Обов’язково зробіть теплоізоляцію будівлі. Використовуючи дуже якісні матеріали, щоб повністю ізолювати стіни, підлогу, фундамент, горищні приміщення, покрівлю, стелі, ліквідуючи температурні мости, утеплюючи віконні прорізи і дверні, тепловтрати зменшуються практично вполовину, а загальне енергоспоживання – відсотків на 25.
3. Коли котельня розташована окремо або котел опалює два будинки, що стоять поруч, зробіть теплоізоляцію і гідроізоляцію теплотрас: так як промокла мінвата – це відмінний провідник тепла.
4. Вибираючи котел, особливо звертайте увагу на його потужності. Не слід встановлювати обладнання з великим запасом по потужності. У теплий період він постійно буде включатися / вимикатися, що неминуче призведе до підвищеної витрати палива.
Коли вже котел встановлений, тоді рекомендується:
- встановити періоди максимально допустимі між пусками котла;
- знизити найбільшу потужність обладнання на опалення відсотків на 30;
- рекомендується встановити датчики кімнатні та для вимірювання зовнішньої температури.
Ці поради дозволять в результаті зберегти до 20% на витратах газу.
5. Декілька разів на добу провітрюйте кімнати. Безперервно вікна не тримайте відкритими, оскільки будуть великі втрати тепла.
6. Через старі вікна може бути до 70% втрат тепла. Ця проблема вирішується встановленням металопластикових вікон.
7. Горище найкраще відразу утеплити, розташувавши між покрівлею і кроквами плити мінеральної вати. Це перетворює горище в утеплену мансарду, а також знижую втрати тепла.
8. При оптимізації вентиляційних систем допоможуть рекуператори тепла. Вони дозволять зменшити втрати, як мінімум, удвічі.
9. На всі радіатори встановіть регулятори. Більш продуктивно почне працювати система опалення. Встановіть програматори температур. Вони не тільки стежать за комфортною температурою в кімнатах, але і знижують витрати на електрику практично вдвічі.
10. Матеріал на тканій або нетканій основі, що відображає інфрачервоне випромінювання на вікнах, пропустить 80% видимого світла, а всередині кімнат відіб’є практично 90% теплових променів. Тобто збереже в кімнаті в зимовий час тепло, а влітку – прохолоду.
11. Для зниження витрат на електроенергію, встановіть енергозберігаючі лампочки. Світла буде стільки ж, як і зі звичайними, проте вони дозволяють зменшити споживання електрики на 80%.
12. Використовуйте теплоакумулятори (буферні ємності) для опалення. По суті це резервуар, щоб накопичувати нагріту воду. Завдяки акумулючій ємності споживачі можуть значно знизити витрати на опалення. Конструкція не складна, тому багато умільці роблять її власними руками.
Залиште відповідь